به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، محمدرضا مودودی در بیست و یکمین همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه هرمزگان افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صورت یارانه‌ای به صادر کنندگان تولید کننده تعلق می‌گیرد.

وی افزود: ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز برای صادرکنندگانی که در بخش تجاری فعال هستند و برای حضور در نمایشگاه‌ها، ثبت برند در خارج از کشور و حمل و نقل در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت کشور گفت: ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هم از طرف صندوق توسعه ملی و بانک‌ها با بهره بین ۱۳ و نیم درصد تا ۱۴ درصد به صادرکنندگان پرداخت می‌شود.

مودودی میزان صادرات را از اول سال تاکنون، ۲۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار عنوان کردو گفت: صادرات دو درصد نسبت به پارسال کاهش دارد.

وی گفت: محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، شیرینی و شکلات، لبنیات، محصولات صنعتی، محصولات فلزی از جمله کالا‌های صادراتی هستند که بیشتر به کشور‌های پیرامونی، چین و هند صادر شده است.

استاندار هرمزگان هم در این مراسم گفت: تحول در کیفیت و کاهش قیمت از جمله مواردی است که تولید کنندگان باید در تولیدات صادرات محور خود رعایت کنند.

فریدون همتی افزود: اگر این دو ویژگی رعایت شود کالا‌ها در بازار‌های جهانی مشتری خود را پیدا می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت:: هدفگذاری امسال هرمزگان در بخش صادرات غیرنفتی حدود دو میلیارد دلار است که تاکنون بیش از ۴۶ درصد آن محقق شده است.

خلیلی قاسمی افزود: شمش فولادی، آلومینیوم، شمش روی، محصولات شیلاتی، کشاورزی و صنایع دستی از جمله کالا‌های صادراتی هرمزگان است که به کشور‌های هند، امارات متحده عربی و عمان صادر می‌شود.

هرمزگان امسال دو صادرکننده نمونه کشوری هم داشت که در این مراسم از ۲۵ صادرکنندگان نمونه و ۱۷ صادر کننده فعال هرمزگان تجلیل شد.

شایان ذکر است بمناسبت بزرگداشت ” روز ملی صادرات ” نمایشگاهی متشکل ازشرکتهای تولیدی استان بارویکرد ایجاد فرصتهای مناسب برای صادرات برگزار گردید.