تن بندرعباس در چهارمین همایش حامیان حقوق مصرف کنندگان مورد تقدیر قرار گرفت

  18 اسفند 1395

افتخاری دیگر برای مدیریت و کارکنان شریف شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس

عصر روز سه شنبه هفدهم اسفند ماه ۹۵ مراسم تقدیر از شرکتهای حامی حقوق مصرف کنندگان در استان هرمزگان برگزار شد و شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس بعنوان یکی از قدیمی ترین و خوش نام ترین شرکتهای تولیدی استان؛ همراه با ۳۷ شرکت دیگر تقدیرنامه دریافت نمود.

به گزارش ایرنا، جاسم جادری استاندار هرمزگان در چهارمین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان در بندرعباس گفت: هم اکنون دیده می شود برخی از ادارات کالاهای خود را – حتی غیر استاندارد و بدون شناسه ملی- بدلیل ارزان بودن قیمت از شهرهای دیگر کشور خریداری می کنند، این درحالی است که برای تقویت بازار باید از فروشنده های داخلی استان حمایت شود.
وی بیان داشت: در راستای حمایت از تولید کنندگان و فروشندگان و همچنین تقویت بازار، به انجمن حقوق حمایت از مصرف کنندگان، صنعت، معدن و تجارت و اداره کل استاندارد تذکر داده شده که نظارت جدی بر خرید و فروش در بازار داشته باشند و اجازه ندهند چنین تخلفاتی صورت گیرد.
استاندار هرمزگان اظهارکرد: در حقوق مصرف کنندگان تمامی عرضه کالا و خدمات از نظر صحت، کمیت، کیفیت ، سلامت کالا و خدمات سنجیده می شود قانون و قراردادهای وضع شده باید در مورد هر شخصی که کالا یا خدمتی را خریداری می کند، در معاملات رعایت کند.
جادری اضافه کرد: چهار قاعده فقهی شامل قاعده ضرر و زیان، ظلم، حلیت و طهارت در اسلام است که اگر این قواعد براساس تعالیم دینی اسلام و بر مبنای توحید و عدالت اسلامی در جامعه نهادینه شود، عدالت اجتماعی برقرار می شود.
وی یادآورشد: تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی اگرچه شعاری به ظاهر اقتصادی است اما بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب بخش عظیم حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی به مردم باز می گردد و نقش افراد جامعه در این حمایت نه تنها کمرنگ تر از دولت و حلقه های اصلی اقتصاد تولید نیست، بلکه بسیار با اهمیت است.
استاندار هرمزگان بر لزوم اجرای قانون حمایت از مصرف کنندگان تاکید کرد و گفت: باید تلاش شود تا نابرابری ها در روابط معاملاتی از بین برود.
گفتنی است در این همایش از ۳۸ شرکت تولیدی- خدماتی در هرمزگان در بخش رعایت حقوق مصرف کنندگان، گواهی نامه و تندیس حمایت از حقوق از مصرف کنندگان دریافت کردند.
استان هرمزگان دارای ۳۵ هزار واحد صنفی در قالب ۱۴۲ اتحادیه صنفی است.


0 0 رای ها
امتیاز دهی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Top
فرآورده های شیلاتی بندرعباس