نقش حیاتی اسیدهای چرب امگا-۳ برای سلامت زنان باردار و بچه شیرده

  6 تیر 1392

مطالعات انجام شده در موسسه های علمی نشان می دهد اسیدهای چرب امگا ۳ که در بدن ماهی به وفور یافت می شود برای رشد کامل مغز انسان در طول دوران جنینی و دوسال اول زندگی کودک بسیار ضروری هستند.

چربی امگا ۳ و مشتق آن

DHA – Docosahexaecnoic

برای رشد کودک به قدری لازم هستند که اگر مادر و جنین کمبود داشته باشند ممکن است سیستم عصبی و ایمنی کودک هیچوقت به رشد کامل نرسیده و در نتیجه باعث اختلالات ناشناخته ای در سیستم های حسی یادگیری و ایمنی برای تمام مدت عمر گردد .

امروزه با توجه به افزایش فراگیر اختلالات در سیستم های حسی یادگیری و ایمنی در جامعه بشری دیگر نمی توان این سوال را نادیده گرفت که کمبود فراگیر این ماده غذایی چه اثری در تخریب سلامتی مردم خواهد داشت. همچنین جای سوال است که آیا شیوع بیماری های دوران جنینی و کودکی از قبیل عفونت پوستی و رشد بیش از حد قارچهای کاندیدا عفونتهای مزمن گوش و حلق و بینی و نیز اختلالات حسی فوق الذکر از قبیل فعالیت بیش از حد و رفتار جنون آمیز همه و همه ریشه در کمبود مواد غذایی به ویژه در کمبود اسیدهای چرب امگا ۳ دارند یا خیر ؟

در حال حاضر مشخص شده است که حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد کودکان ۲ ماهه از شیر خشک تغذیه می کنند و ۷۵ الی ۸۰ درصد تمام کودکان ۴ ماهه نیز همین طور هستند و متاسفانه هیچیک از غذاهای بچه مانند ایزومیل سمیلاک گربر و کارنیشن دارای اسیدهای چرب امگا۳ نیستند. تا آنجا که من اطلاع دارم تمام غذاهای کودک با روغن های تجاری تولید می شوند که این روغن ها دارای مقادیر زیادی اسیدهای چرب سمی و دیگر عناصر مضر می باشند .

دکتر دونالدرودین در کتاب مشهور خود به نام پدیده امگا ۳ موضوع را به طور آشکار بیان می کند و می نویسد: اگر مادر درست تغذیه کند هیچ چیزی با شیر مادر که ماده ای غذایی و ایمنی بخش است قابل مقایسه نخواهد بود. مادری که تحت مراقبتهای غذایی مناسب قرار گیرد جنینش از اسیدهای چرب ضروری و مشتقات متعدد آن به طور کامل برخوردار شده و رشد مغز و بافتهایش سریع خواهد بود. شیر مادر ضد باکتری های مهمی را نیز در خود دارد که در شیر گاو و یا در غذاهای تولید شده یافت نمی شود.

در زیر مقایسه ای درباره میزان مواد غذایی مشاهده می کنید :

۱- شیر مادر ۵ برابر اسیدهای آراشیدونیک و ۵/۲ برابر اسید

EPA – eicosapenctaenoic acid

بیشتر از غذاهای غیر طبیعی دارد .

۲- شیر مادر ۳۰ برابر

DHA – Docosahexaecoic acid

یشتر از غذاهای غیر طبیعی دارد و اگر مادران در دوران شیردهی ماهی بیشتری در وعده های غذایی خود مصرف کنند این مقدار به حداکثر خود خواهد رسید .

۳- در مقایسه با شیر مادر غذاهای غیر طبیعی سلینیوم و بیوتین کمتری دارند .

۴- متأسفانه شیر بسیاری از مادران در کشور ما در یک رژیم غذایی متعادل دارای مقادیر زیادی اسیدهای چرب و درصد پائینی از امگا ۳ می باشند .
ولی در مقابل شیر مادران آمریکایی از نظر محتویات امگا ۳ اغلب فقط یک پنجم تا یک دهم شیری است که مادران نیجریه ای تحت رژیم غذایی مناسب و مصرف خشکبار به نوزادشان می دهند .

تحقیقاتی در مارس ۲۰۰۳ در مایوکلینیک بر روی ۱۹ زن باردار عادی که تحت رژیم غذایی عادی بودند نشان داد که همگی کمبود چربی امگا ۳ و در حد خفیف تری کمبود امگا ۶ داشتند. تحقیقی دیگر بر روی زنان (اینوویت / اسکیمو) در مقایسه با زنان کانادایی نشان داد که کمبودهای مشابهی در شیر این مادران کانادایی تحت مراقب وجود دارد. آنچه که مسئله را پیچیده می کند عبارت است از تمایل فراگیر زنان برای اجرای برنامه های کاهش وزن که مطابق آن زنان مجبورند از تمام چربیها پرهیز کنند

موضوع نگران کننده اینجاست که در طول سه نسل گذشته (از زمان پیدایش روغنهای تصفیه شده) بیشتر مردم از مواد غذایی مناسب برای رشد کامل مغزی برخوردار نبوده اند.

قسمتی از مغز که امگا ۳ موجود در بدن ماهی بر آن تأثیر می گذارد بخش توانایی یادگیری اضطراب و افسردگی و درک شنوایی و بینایی است. همچنین چربیهای امگا ۳ به حفظ تعادل سیستم خود ایمنی کمک می کند و به نظر می رسد که شمار فزاینده ای از کودکان با بیماریهایی نظیر آلرژی و اختلالات پوستی وجود دارند.

شواهد دیگری وجود دارد که چربیهای امگا ۳ باعث رشد سریع در یک کودک ۷ ساله کم رشد که از کمبود این چربی رنج می برد گردید .
از آنجایی که عناصر اجزای روح و جسم انسان در رحم مادر و دو سال اولیه زندگی شکل می گیرد لذا باید عاقلانه عمل کرد و به توصیه های محققان (مایوکلینیک ) توجه کرد.

آنها پیشنهاد می کنند که مصرف ماهی در این دوره بیشتر باشد تا چربی مهم مانند امگا- ۳ در هر بارداری مصرف شده و از مصرف چربیهای تصفیه شده و هیدروژنه در این دوران بحرانی خودداری شود

وجود یافته هایی از این قبیل در مقالات تحقیقی چنین محققان محافظه کاری ما را نسبت به آینده مان آگاه می سازد. اگر با نگاهی دقیقتر به اطراف خود نگاه کنید متوجه می شوید کودکانی که در رژیم غذایی خانواده آنها مصرف ماهی و چربیهای امگا-۳ بیشتر است از شادابی و سرزندگی بیشتری برخوردارند .
کمبود چربیهای امگا ۳ و ۶ باعث کاهش تولید شیر و در مقابل مصرف ماهی موجب افزایش تولید شیر در زنانی که برای تغذیه کودکانشان شیر کافی ندارند می گردد .

بسیاری از مراکز توصیه می کنند زنان باردار و شیرده ۲ یا ۳ بار در هفته از ماهیهای پرچربی استفاده کرده و یا میزان کمی روغن دانه کتان به رژیم غذایی شان اضافه کنند تا اطمینان حاصل شود که چربیهای امگا ۳ و ۶ به اندازه کافی مصرف شده است.

مقاله دیگری که در این زمینه ارزش خواندن دارد گزارشی است که توسط آرتمیس سیموپرلوس پزشک اطفال و داخلی از موسسه

International life Sciences

ارائه شده است .او نگاهی جامع به این نکته دارد که چگونه کمبود امگا ۳ می تواند از قسمتهای مختلف بدن رشد طبیعی را گرفته و موجب ورم مفاصل و سرطان گردد .

شیر یک مادر سالم از لحاظ اسیدهای چرب حیاتی

GLA

و سایر عناصر متشلکه پروستاگلاندینها غنی است در حالی که شیر گاو از لحاظ وجود این اسیدهای چرب حیاتی و دیگر عناصر متشکله پروستاگلاندینها ضعیف بوده و پر از چربیهای اشباع شده است. به این دلیل شیر گاو جایگزین مناسبی برای شیر مادر نیست و غذای کودک نیز به همین ترتیب می باشد .

در یک سمپوزیوم علمی و بین المللی که اخیرا درباره مصرف امگا ۳ و ۶ در رژیم غذایی برگزار شد دکتر نیورینگر که صاحبنظر در زمینه شیر نوزاد بود اظهار کرد که توجه به پایین بودن امگا ۳ و بالا بودن امگا ۶ در غذاهای کودک بسیار مهم است. چرا که این حالت نهایتا در میان پروستاگلاندینها عدم تعادل ایجاد می کند این عدم تعادلها می تواند سیستم دفاعی بدن را ضعیف کرده و در آینده نوزاد را مستعد برای بیماری هایی نظیر سرطان و مشکلات قلبی نماید .

0 0 رای ها
امتیاز دهی

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Top
فرآورده های شیلاتی بندرعباس