شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس
جدیدترین اخبار
کنسروهای غذایی
جديدترين مقالات عمومي
افتخارات
BAFPCO_honors.png

نقش حياتي اسيدهاي چرب امگا-3 براي سلامت زنان باردار و بچه شيرده

مطالعات انجام شده در موسسه هاي علمي نشان مي دهد اسيدهاي چرب امگا 3 كه در بدن ماهي به وفور يافت مي شود براي رشد كامل مغز انسان در طول دوران جنيني و دوسال اول زندگي كودك بسيار ضروري هستند.

چربي امگا 3 و مشتق آن

DHA - Docosahexaecnoic  

 براي رشد كودك به قدري لازم هستند كه اگر مادر و جنين كمبود داشته باشند ممكن است سيستم عصبي و ايمني كودك هيچوقت به رشد كامل نرسيده و در نتيجه باعث اختلالات ناشناخته اي در سيستم هاي حسي يادگيري و ايمني براي تمام مدت عمر گردد .

 

امروزه با توجه به افزايش فراگير اختلالات در سيستم هاي حسي يادگيري و ايمني در جامعه بشري ديگر نمي توان اين سوال را ناديده گرفت كه كمبود فراگير اين ماده غذايي چه اثري در تخريب سلامتي مردم خواهد داشت. همچنين جاي سوال است كه آيا شيوع بيماري هاي دوران جنيني و كودكي از قبيل عفونت پوستي و رشد بيش از حد قارچهاي كانديدا عفونتهاي مزمن گوش و حلق و بيني و نيز اختلالات حسي فوق الذكر از قبيل فعاليت بيش از حد و رفتار جنون آميز همه و همه ريشه در كمبود مواد غذايي به ويژه در كمبود اسيدهاي چرب امگا 3 دارند يا خير ؟

در حال حاضر مشخص شده است كه حدود 60 تا 70 درصد كودكان 2 ماهه از شير خشك تغذيه مي كنند و 75 الي 80 درصد تمام كودكان 4 ماهه نيز همين طور هستند و متاسفانه هيچيك از غذاهاي بچه مانند ايزوميل سميلاك گربر و كارنيشن داراي اسيدهاي چرب امگا3 نيستند. تا آنجا كه من اطلاع دارم تمام غذاهاي كودك با روغن هاي تجاري توليد مي شوند كه اين روغن ها داراي مقادير زيادي اسيدهاي چرب سمي و ديگر عناصر مضر مي باشند .

 

دكتر دونالدرودين در كتاب مشهور خود به نام پديده امگا 3 موضوع را به طور آشكار بيان مي كند و مي نويسد: اگر مادر درست تغذيه كند هيچ چيزي با شير مادر كه ماده اي غذايي و ايمني بخش است قابل مقايسه نخواهد بود. مادري كه تحت مراقبتهاي غذايي مناسب قرار گيرد جنينش از اسيدهاي چرب ضروري و مشتقات متعدد آن به طور كامل برخوردار شده و رشد مغز و بافتهايش سريع خواهد بود. شير مادر ضد باكتري هاي مهمي را نيز در خود دارد كه در شير گاو و يا در غذاهاي توليد شده يافت نمي شود.

 

در زير مقايسه اي درباره ميزان مواد غذايي مشاهده مي كنيد :

1-  شير مادر 5 برابر اسيدهاي آراشيدونيك و 5/2 برابر اسيد

EPA - eicosapenctaenoic acid 

بيشتر از غذاهاي غير طبيعي دارد .

 

2- شير مادر 30 برابر

  DHA - Docosahexaecoic acid

يشتر از غذاهاي غير طبيعي دارد و اگر مادران در دوران شيردهي ماهي بيشتري در وعده هاي غذايي خود مصرف كنند اين مقدار به حداكثر خود خواهد رسيد .

 

3- در مقايسه با شير مادر غذاهاي غير طبيعي سلينيوم و بيوتين كمتري دارند .


4-  متأسفانه شير بسياري از مادران در كشور ما در يك رژيم غذايي متعادل داراي مقادير زيادي اسيدهاي چرب و درصد پائيني از امگا 3 مي باشند .
ولي در مقابل شير مادران آمريكايي از نظر محتويات امگا 3 اغلب فقط يك پنجم تا يك دهم شيري است كه مادران نيجريه اي تحت رژيم غذايي مناسب و مصرف خشكبار به نوزادشان مي دهند .

 

تحقيقاتي در مارس 2003 در مايوكلينيك بر روي 19 زن باردار عادي كه تحت رژيم غذايي عادي بودند نشان داد كه همگي كمبود چربي امگا 3 و در حد خفيف تري كمبود امگا 6 داشتند. تحقيقي ديگر بر روي زنان (اينوويت / اسكيمو) در مقايسه با زنان كانادايي نشان داد كه كمبودهاي مشابهي در شير اين مادران كانادايي تحت مراقب وجود دارد. آنچه كه مسئله را پيچيده مي كند عبارت است از تمايل فراگير زنان براي اجراي برنامه هاي كاهش وزن كه مطابق آن زنان مجبورند از تمام چربيها پرهيز كنند 

موضوع نگران كننده اينجاست كه در طول سه نسل گذشته (از زمان پيدايش روغنهاي تصفيه شده) بيشتر مردم از مواد غذايي مناسب براي رشد كامل مغزي برخوردار نبوده اند.

 

قسمتي از مغز كه امگا 3 موجود در بدن ماهي بر آن تأثير مي گذارد بخش توانايي يادگيري اضطراب و افسردگي و درك شنوايي و بينايي است. همچنين چربيهاي امگا 3 به حفظ تعادل سيستم خود ايمني كمك مي كند و به نظر مي رسد كه شمار فزاينده اي از كودكان با بيماريهايي نظير آلرژي و اختلالات پوستي وجود دارند.

 

شواهد ديگري وجود دارد كه چربيهاي امگا 3 باعث رشد سريع در يك كودك 7 ساله كم رشد كه از كمبود اين چربي رنج مي برد گرديد .
از آنجايي كه عناصر اجزاي روح و جسم انسان در رحم مادر و دو سال اوليه زندگي شكل مي گيرد لذا بايد عاقلانه عمل كرد و به توصيه هاي محققان (مايوكلينيك ) توجه كرد.

 

آنها پيشنهاد مي كنند كه مصرف ماهي در اين دوره بيشتر باشد تا چربي مهم مانند امگا- 3 در هر بارداري مصرف شده و از مصرف چربيهاي تصفيه شده و هيدروژنه در اين دوران بحراني خودداري شود


وجود يافته هايي از اين قبيل در مقالات تحقيقي چنين محققان محافظه كاري ما را نسبت به آينده مان آگاه مي سازد. اگر با نگاهي دقيقتر به اطراف خود نگاه كنيد متوجه مي شويد كودكاني كه در رژيم غذايي خانواده آنها مصرف ماهي و چربيهاي امگا-3 بيشتر است از شادابي و سرزندگي بيشتري برخوردارند .
كمبود چربيهاي امگا 3 و 6 باعث كاهش توليد شير و در مقابل مصرف ماهي موجب افزايش توليد شير در زناني كه براي تغذيه كودكانشان شير كافي ندارند مي گردد .

 

بسياري از مراكز توصيه مي كنند زنان باردار و شيرده 2 يا 3 بار در هفته از ماهيهاي پرچربي استفاده كرده و يا ميزان كمي روغن دانه كتان به رژيم غذايي شان اضافه كنند تا اطمينان حاصل شود كه چربيهاي امگا 3 و 6 به اندازه كافي مصرف شده است.

 مقاله ديگري كه در اين زمينه ارزش خواندن دارد گزارشي است كه توسط آرتميس سيموپرلوس پزشك اطفال و داخلي از موسسه

International life Sciences

ارائه شده است .او نگاهي جامع به اين نكته دارد كه چگونه كمبود امگا 3 مي تواند از قسمتهاي مختلف بدن رشد طبيعي را گرفته و موجب ورم مفاصل و سرطان گردد .

 

شير يك مادر سالم از لحاظ اسيدهاي چرب حياتي

GLA

و ساير عناصر متشلكه پروستاگلاندينها غني است در حالي كه شير گاو از لحاظ وجود اين اسيدهاي چرب حياتي و ديگر عناصر متشكله پروستاگلاندينها ضعيف بوده و پر از چربيهاي اشباع شده است. به اين دليل شير گاو جايگزين مناسبي براي شير مادر نيست و غذاي كودك نيز به همين ترتيب مي باشد .


در يك سمپوزيوم علمي و بين المللي كه اخيرا درباره مصرف امگا 3 و 6 در رژيم غذايي برگزار شد دكتر نيورينگر كه صاحبنظر در زمينه شير نوزاد بود اظهار كرد كه توجه به پايين بودن امگا 3 و بالا بودن امگا 6 در غذاهاي كودك بسيار مهم است. چرا كه اين حالت نهايتا در ميان پروستاگلاندينها عدم تعادل ايجاد مي كند اين عدم تعادلها مي تواند سيستم دفاعي بدن را ضعيف كرده و در آينده نوزاد را مستعد براي بيماري هايي نظير سرطان و مشكلات قلبي نمايد .

نظرسنجی

اولین اولویت شما در انتخاب کنسرو تن ماهی چیست؟

آدرس شرکت: بندر عباس، شهرک صنعتی شماره دو، شرکت فرآورده های شیلاتی بندر عباس

شماره تماس: 07632561010-13         شماره فکس: 07632561014

ایمیل: info@bafpco.ir

© تمامی حقوق مادی و معنوی نزد شرکت فرآورده های شیلاتی بندر عباس محفوظ میباشد.

طراحی سایت توسط دانــاوب