ایجاد دو خط تولید جدید در کارخانه تن ماهی بندرعباس با حمایت دستگاه قضایی

دادستان مرکز استان هرمزگان از ایجاد دو خط تولید جدید در کارخانه تن ماهی بندرعباس با حمایت دستگاه قضایی خبر داد.

علیرضا احمدی منش در جریان بازدید از بخش های مختلف شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس تصریح کرد: اولویت دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع و قانونی است و در همین راستا، به منظور رفع مشکلات واحد‌های تولیدی، تمام توان خود را به کار خواهیم بست تا ضمن ایجاد اشتغال پایدار، شرایط مساعد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان فراهم شود.

وی با اشاره به ایجاد دو خط جدید تولید پودر ماهی و کنسرو غذای حیوانات در شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس، گفت: تولید داخلی یکی از مظاهر حقوق عامه است و از آنجا که بخش عمده اقتصاد مردم استان هرمزگان از دریا است، تسهیل در روند تولید و رونق اقتصاد دریا محور بسیار حائز اهمیت است.

احمدی منش همچنین در ادامه با اشاره به توانمندی های موجود در شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس، بر لزوم فعالیت و تلاش فعالین شاغل در این مجموعه برای گسترش سطح تولید و حضور پررنگ در بازارهای هدف محصولات دریایی و آبزیان تأکید کرد.

وی یادآور شد: دستگاه قضایی استان هرمزگان پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی مردم استان است و تأمین امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید و اشتغال آفرینی را به عنوان یکی از مظاهر احقاق حقوق عامه با جدیت پیگیری خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان همچنین ضمن اطلاع از مراحل تولید محصولات مختلف در شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس، پس از استماع گزارش سرپرست هیأت مدیره این شرکت تولیدی و بررسی مشکلات مطرح شده، دستورات لازم را جهت رفع موانع موجود صادر کرد.

1677498113429 1677498113489 1677498113540 1677498113552 1677498113849

در ادامه این بازدید؛ علیرضا میرزاوندی سرپرست و عضو هیأت مدیره شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس، ضمن ارائه گزارشی از روند رشد تولید و فروش این شرکت و استفاده از بازارهای صادراتی عنوان کرد: با عنایت به حمایت های دستگاه قضایی و صندوق بازنشستگی کشوری و با در نظر گرفتن تلاش شبانه روزی کارکنان زحمتکش این مجموعه پس از صدور مجوزهای مربوطه، شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس، دو خط تولید پودر ماهی و نیز کنسرو غذای حیوانات را آماده بهره برداری نموده است که علاوه بر ایجاد اشتغال برای جوانان استان، سود آوری مناسبی را برای این مجموعه به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: این مجموعه متعلق به صندوق بازنشستگی می باشد که رسالت آن، خدمت رسانی و حمایت از بازنشستگان معزز است.

میرزاوندی در ادامه تأکید کرد: با در نظر گرفتن پتانسیل استان و با عنایت به حمایت مسئولین به ویژه رئیس کل دادگستری و دادستان مرکز استان هرمزگان پس از تحقق اهداف و سرمایه گذاری های لازم از طریق تسهیلات، در سال آتی مجموعه سردخانه ای و فرآوری آبزیان جاسک نیز مجدداً بازسازی و آماده بهره برداری می گردد تا علاوه بر کارآفرینی در این شهرستان، شرایط تخلیه و نگهداری آبزیان در بندر جاسک بیش از پیش فراهم گردد.

سرپرست و عضو هیأت مدیره شرکت فرآورده های شیلاتی بندرعباس همچنین با ابراز امیدواری نسبت به روند روبه رشد شرکت تن ماهی بندرعباس عنوان کرد: تمام همت و هدف مجموعه فرآورده های شیلاتی بندرعباس با در نظر گرفتن زیر ساخت ها و استفاده از متخصصان بومی، توسعه این شرکت و استفاده از تمام ظرفیت های موجود است تا کارخانه تن ماهی بندرعباس کماکان بتواند در عرصه تولید کشور به عنوان قدیمی ترین کارخانه تولید تن ماهی، پرچمدار مشتری مداری و عرضه محصولات باکیفیت و متنوع باشد.